PRP Uygulaması Nedir ve Fiyatları Nasıldır?

PRP Uygulaması

PRP ( Platelet Rich  Plazma ) yöntemi ilk 15 yıl önce diş cerrahları tarafından yaşlılara koydukları titanyum implantları ile ortaya çıkmıştır. Tüplerdeki kan birleşenlerine kendini ayırır. 200.000 trombosit ile kanın kırmızı hücrelerden oluşan kısmı öncellikle ayrılır, mililitrede 1,5 milyona kadar trombosit yoğunluğa bağlı olarak elde edilen bir jeldir. PRP uygulamasını büyük şehirlerde oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Prp fiyatları İzmir gibi şehirlerde bulunan estetik kliniklerinden de öğrenebilirsiniz.

PRP Amaç Nedir?

PRP tedavilerinde İzmir’deki hastalar kendilerine ait bir serum elde ederler. Bu serum pıhtı hücrelerinden ortalama yoğunlukta mililitreküpte elde edilmektedir. PRP tedavilerinde hücrelerden, yaraları ve dokuların yenilenmesindeki süreçleri başlatmaktadır.

  • PRP ile lazer uygulamaları yapıldıktan sonra derinin kendini hızla yenilemesini sağlamak.
  • Deriye yıllardır giren UV ışınlarından oluşan sonuçlar kırışıklıklar, çöküntüler, esnekliği ve parlaklığınızı yeniden kazanmak.
  • Uzun süre iyileşemeyecek olan yara veya çatlakların zarar gördüğü yerleri kontrol altına almak.
  • Saç dökülmelerini sona erdirir veya saç sağlığının daha güçlü olabilmesi için değişik amaçlarla kullanmak.

PRP Uygulaması Nerelere Yapılmaktadır?

Boyun, dekolte, yüz, ellerin üstleri, bacak içleri saçlar vb cilt ve deri yenilenmesi gereken tüm alanlarda PRP uygulanmaktadır. Kırışıklığı olanlar için PRP otolog trombin bileşiminden oluşmuş olan karışım deri altına yapılır ve bu daha sonra jel haline dönüşmektedir. Jel yoğun bir doku ile iyileşme sürecini başlatır ve etkisini gösterecektir. PRP jel ile hacim kazanılır. Dolgu gibi etki göstermeyecektir. İçerisindeki materyal kişiye ait olduğu için vücutta hiçbir şekilde yan etkisi olmayacaktır.

PRP Tedavi Süresi Nedir?

PRP tedavisi İzmir’de çok uzun bir işlem değildir. Kolay ve pratik bir biçimde uygulanmaktadır. 10 dakika içerisinde PRP ile sonuçlara ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz yerin teknik ve hijyenik olarak her bakımdan uygulanan yöntemler aynı ortamda yapılması gerekmektedir.

PRP ile Etki Ettiğini Ne Kadar Sürede Görebilirim?

Tam olarak etkiyi görebilmek için 3 hafta aralıklar ile 3 enjeksiyon yaptırılması gerekmektedir. İlk yaptırmadan sonra ciltte parlaklık meydana gelecektir. Bu parlaklıktan sonra biraz gerileme olacaktır. Daha sonra ki enjeksiyonlar da cilt tamamen kendini belirgin hale getirecektir.

PRP Yaptırdığımda Acır mı?

PRP tedavisinde kolunuzdan kan alındığındaki acıdan başka bir acı hissetmeyeceksinizdir. Deri altına yapılan işlemlerde deriye hacim kazandırmaktan dolayı daha derine inen uygulamalar da ise cilt kremleri ile acı engellenir.

PRP Kimlere Uygulanmaz?

Kanser hastalarına bu tedavi şekli hiçbir şekilde uygulanmamaktadır.

PRP ile Beklentiler

  • Yıllar boyunca etkisi kalmaktadır.
  • Cildinizi doğal yönden canlandırır ve tekrardan yapılandırır.
  • Kolay ve acısız bir yöntemdir.
  • Derinin tüm işlevlerini tekrar desteklemektedir.
  • Kırışıkları olan ve çizgileri gençleştirmeye yaramaktadır.

İlk tedavi uygulandıktan sonra parlaklık bir görünüm elde edilecektir. Bu daha sonralarında hafifçe gerileyecek daha sonra ki genleştirici etkisi ile yayılacaktır. 3 ila 4 tedaviden sonra 10 ayda bir kez tekrarlanmasından sonra cildinizde uzun bir etki kalacaktır. Gelişen yöntemler ile PRP günümüzde Türkiye’de de fazlası ile yayılmaktadır. PRP fiyatları İzmir gibi büyük şehirlerdeki güzellik merkezlerinden araştırarak ve uygulanan yöntemleri iyice bilerek kararınızı verdiğiniz takdirde gençleşmeye hazır olun. Fiyat aralıkları pahalı olsa da yaptırdığınız takdir de görüntünüze yeniden aşık olacaksınız.